Diskuzní fórum

Zde můžete psát Vaše dotazy, dojmy, nápady, příspěvky… :)

124 příspěvků v rubrice “Diskuzní fórum”

 1. Honza napsal:

  Dívám se několikrát za den na kamery z Čenkovic a nyní v největších mrazech není ani ve dne ani v noci vidět na nesprovozněných sjezdovkách žádné zasněžování !!! je vidět, že provozovatelům stačí v letošních cenách mít sprovozněnu jen jednu sjezdovku o šíři polní cesty !!! Letos jedem do Čenkovic naposledy.
  :(

 2. N/A napsal:

  Hojte všeci…
  Tak já bych se z dovolením taky připojil.. ceny skipasů jsou mazane, ale aspoň se lyžuje v těch podmínkách co jsou to není žádná výhra ale jde to a kluci makaj, aby sjezdovky aspoň něco vynesly.. takže nakonec dobré.. Ale ubytování to bych nikomu nepřál.. bydlel jsem v penzionu pod sjezdovkou a peklo. Pan Provozní je tak trochu neotesaný debil, který neví jak jednat s lidma. To co si k ZÁKAZNÍKŮM dovolí to už i politici se chovají lépe.. ubytování nedoporučuji za žádných okolností i kdyby to měla být poslední volba příště jedu jinam … tento rok Velké ale Velké zklamání!!!!!!

 3. Pavel napsal:

  450 kč za 4 hodiny? Co si o sobě myslíte? Měli jsme k vám jet tento týden s celou rodinou na víkend, ale všiml jsem si teď té ceny. Jedeme jinam a doufám že se podobně zachová většina lidí co k vám pravidelně jezdila. Hodně štěstí

 4. martin napsal:

  Take nechapu zdrazeni, uz take neprijedeme…za­miloval jsem si Dolni Moravu, uplne nekde jinde…

 5. Jana napsal:

  Ahoj, prosím, můžete mi někdo napsat, jak to aktuálně v Čenkovicích vypadá se sněhem? Vím, že se tu píše, že jsou vleky v provozu a že sníh je, ale je to tak skutečně? Nebo jen sem tam sníh mezi hnědými fleky a kamením? Máme být od čtvrtka se skupinou v Králíkách, tak zjišťuju, jestli vůbec brát lyže. Nebo pokud v Čenkovicích nic moc, tak je to teď někde lepší? Díky předem za odpovědi.

 6. Petr ze Zlína napsal:

  Ještě do loňska byly Čenkovice cenově dostupnou rodinnou lyžovačkou. Jak prodej hlavní sjezdovky a lanovky v Čenkovicích tak zdražení, bude podle mě pro vás likvidační.

  Je mi to líto, ale po 7mi bezva sezónách už do Čenkovic nepojedeme!

 7. Martin napsal:

  Ahoj všem,

  trošku zde přítomné rozhořčení chápu, došlo k markantnímu zdražení vleků, ale v permanentce nyní máte přece i dvousedačku „Třebovská“. Zde, jak jsem se mohl na vlastní prkno přesvědčit, se jedná o velmi dobrou sjezdovku. Byl jsem si zajezdit 21.12., jak na „Třebovské“ tak i na druhé straně v „Červené vodě“ a „Třebovská tedy byla daleko lepší, než "Červená voda“. Ať už se jednalo o upravenost sjezdovky, tak i počet lyžařů na svahu. Co se týče vleku „Vigona“, prostě jsem si koupil za 380 bodovku a za tyto peníze jsem měl 20 jízd na dvoukotvě, to snad není málo, ne? A hlavně, stále bez front…což se o jiných areálech říci nedá..

  Přeji všem klidné vánoce,

  Martin.

  • hanz napsal:

   Třebovská k permanentce patřila i dříve.
   Letos raději jezdím do Říček. Lepší kopce za přijatelnější ceny, ikdyž to mám do Čenk kousek.

  • Petr napsal:

   Čenkovice mám přes kopec a velice rád jsem tam jezdil (už 25 let). Letos budu raději jezdit do Říček nebo na Dolní MOravu. Možná by tam majitelé měli také zajet, aby posoudili ceny a služby v ostatních střediscích.

  • Pavel napsal:

   je jasne ze v Cenkovicich byla bez front za tu cenu :-D. Jeste jednou zdrazi a budete na sjezdovce dokonce sam :-D

 8. Radek napsal:

  Viděl jsem nový ceník. Děkujeme, nepřijedeme.

 9. Mirek napsal:

  Dobrý den,

  dokáže mi někdo vysvětlit,jaké zlepšení služeb v areálu Čenkovice stojí za zdražením jízdného z 270,–Kč na 400,–Kč za 3 hodiny tj. o cca 50%.Vy jste se snad zbláznili!!!
  Myslím,že tím pohřbíte nejem lyžování v Čenkovicích,ale i ubytování tamtéž.Doufám,že Vám všichni „poděkujou“ a doufám nejen to!!!

 10. Zbyněk napsal:

  Vy jste se v Čenkovicích zbláznili nebo neumíte počítat. Poté co Toman a spol.koupili Třebovský vlek a udělali z něj vzhledem k ceně „výtah“ na Mlýnický dvůr,byla by to pro areál šance k oživení, protože lanovka je tím mimo konkurenci. Pokud byste ceny zachovali nebo jenom mírně zvýšili, zůstali by vám „vaši“ lyžaři věrní a o jednu sjezdovku by vám přibyli lidi. Takhle ať počítám jak počítám se mě lyžování v Čenkovicích nevvyplatí, přejetí na Mlýnický dDvůr je prostě výhodnější. Jezdil jsme hlavně do Čenkovic kůli neexistujícím frontám a kůli ceně. Nyní je to předražené,na Červené vodě jsou fronty jak kráva, tak jsem si spočítal že se mě ( s plným autem) vyplatí z Laškrouna jezdit na Dolní Moravu. Vypočítejte si čas/lyžokilometry a zjistíte že s vašimi cenymi na tuto sezonu jste bez šance. A to nemluvím o službách. Bohužel se domnívám, že provozovatelé vleků se svou hloupostí tlikvidoval.

 11. Lucie napsal:

  na stránkách Ski Červená voda je uvedeno, že si bude moci lyžař vybrat, zda bude chtít jen lyžovat v Čenkovicích nebo v obou areálech,viz:Zá­kazníci si budou moci zakoupit jízdenky jak na lanové dráhy obou částí SKIPARKů Čenkovice a Červená Voda, a s tím spojené služby, tak například jen jízdenky pro oblast Čenkovic. „Vytvořili jsme jednoduché odlišení jízdenek. Červený skipas bude určený pro Čenkovice, žlutý pro Červenou Vodu a lanovku v Čenkovicích," podotýká ředitel SKIPARKu Červená Voda Radek Procházka.
  ale nikde v ceníku tato možnost není uvedena :-(,dále jsem nevyčetla zda dospělý si může koupit jen bodovku ( s dětmi,které ještě nelyžují se časovka nevyplatí) díky za upřesnění

 12. Nečesaná napsal:

  Dobrý den, již delší dobu jsem hledala ceník na letošní sezonu. Včera jsem se konečně dočkala a byla jsem v šoku. Do Čenkovic jezdíme lyžovat na jarní prázdniny již 8 let, ale takovéto zdražení jsme ještě nezažili. Na 3 hodiny za 400 to je teda palba – zdražení o 130,– korun. To se Vám tedy povedlo. Souhlasím s panem Jirkou, že si tímto odradíte hodně lyžařů. Stálo by za zvážení ceník ještě upravit.

 13. Jirka napsal:

  Dobrý den, po prostudování aktuálního ceníku na sezónu 2012/2013 mi to nedalo a musím zareagovat. Společná jízdenka je určitě dobrá věc, ale pro ty, kteří chtějí lyžovat pouze na čenkovické straně (např. s malými děmi na Vigoně či TJ) jde o neúsnosné zdražení. Takhle spoustu potenciálních hostů odradíte. Co udělat ještě třetí variantu „pouze vleky“ (Svitava, TJ, Vigona) za „loňské ceny“. Proč chybí letos hodinovka na večerním lyžování?

  Berte to jako připomínku vašeho pravidelného návštěvníka. S malými dětmi byla 3H 2+2 za 800 Kč, případně i ta 1-hodinkovka na večerku ideální. Po zdražení (za 4H 2+2 za 1350 Kč) budu zřejmě muset jezdit jinam.

  Pokuste se s tím ještě něco vymyslet.

  Hezký den,

  Jiří Drahoš

 14. Pepa napsal:

  Ahoj,
  budete opět pořádat závod o Čenkovický pohár? Už jsou termíny? Nikde se mi je nepodařilo najít.
  Díky Pepa.

 15. Jirka napsal:

  Ahoj, jak to vypadá se společnou permanentkou,nikde jsem nic o nějaké dohodě Čenkovic a Červené vody neslyšel. Díky za odpověď

 16. Lucie napsal:

  Dobrý den,
  mám dotaz, zda uvažujete o zřízení převlékárny. Do Čenkovic jezdíme již řadu let, ale v loni poprvé již s dětmi a tato jediná věc nám tam chyběla.
  Dále jsme se chtěli zeptat, zda by bylo možné si někde u svahu (i za poplatek) nechávat lyže a snb, jelikož dvakrát denně chodit skoro kilometr s plnou výbavou a tlupou dětí nám dávalo celkem zabrat :-), děkuji za odpověď Lucka

  • libor napsal:

   Milá Lucie, u vleku BORER můžeš přímo zaparkovat buď v Ovčíně nebo přímo u vleku. V Ovčíně se můžete také přezout a převléci a následně zanechat věci. U vleků TJ Čenkovice a Svitavě funguje také úschovna. Díky za Tvou přízeň a brzy se těšíme na viděnou.

 17. Pavel Hodonín napsal:

  Dobrý den, po přečtení zdejších příspěvků se musím Čenkovic zastat. Do Čenkovic jsem s rodinou začal jezdit po 13-ti letech v Krkonoších. Zažil jsem i sezonu, kdy byly spojeny s Červenou vodou společným skipasem a spojovacím vlekem. Musím konstatovat, že Červená voda mě ze začátku nadchla jenom tím, že na ní bylo zrovna málo lidí a svojí samoobslužnou jídelnou. Ovšem to bylo vše, svah dosněžovaný umělým sněhem byl v některých částech téměř nesjízdný. Oproti tomu jsou Čenkovice ideálním střediskem pro rodiny s dětmi a to právě tím, že se zde nikam nespěchá a nikdo tu neblbne… Kdo chce závodit a trhat rekordy, ten musí jinam. Jinak letos už se na děti do 6-ti let myslelo i se skipasem. A jinak, byl jste tam někdo i v létě? Příroda je stejně úžasná, jako v zimě…

 18. Miloš napsal:

  Chtěl bych pochválit a poděkovat všem z vleku Nad parkovištěm, kde jsme strávili skvělý lyžařský výcvik. Ceny mírné, obsluha nadmíru přívětivá, kopec upravený..co více si přát. A to nás ještě pan majitel povozil na skútru – zážitek pro děti i kantory.Děkujeme a všem doporučujeme. Parta ze ZŠ Jiráskova ve Vysokém Mýtě.

 19. Ludek napsal:

  Nevím jak je to běžné, ale věta „V případě poruchy vleku se zakoupené jízdné nevrací.“ mi příjde jako z nějaké komedie. Pochopil bych v případě špatného počasí – pokud vlek nejede. To jako bych v restauraci v případě výpadku vody/elektřiny nevařil a nevrátil peníze za stravenky :)
  Díky, ale tato věta mě opravdu přesvedčila, abych tam jel…

 20. jannak napsal:

  … krásné fotky z krásné zimní čenkovické přírody … :-)

 21. ing. Jana Čermáková napsal:

  Dobrý den,

  dnes se mi dostal do rukou propagační materiál LIDLU, kde je mimo zimního oblečení prezentováno 44 map českých lyžařských středisek. Marně jsem hledala Čenkovice.Katalog je profesionálně zpracován, a z oblasti jak Krkonoš, tak Orliských hor jsou v něm prezentována veškerá významná střediska.Katalog jsem obdržela jako příbal Hospodářských novin. Obracím se na vás s dotazem, proč nebyly sjezdovky v Čenkovicích prezentovány ?

  Děkuji za odpověď. ing. Jana Čermáková

 22. Marek P. napsal:

  Po sjetí několika nových středisek v tomto regionu a citelným zdražení na DM jsem zavítal do Čenkovic až letos a konstatuju, že naopak pokud vydrží stávající ceny jsem rád, že Čenkovice jsou samostatné. Sjezdovky oproti DM menší, ale vleky bez front. Parkování taky bezproblémový. Cenovka za 4hodinovku a od 11ti téměř bezkonkurenční. Abych jen nechválil Svitavskou sjezovku rozšířit ke sloupům, díky úzkému pásu lesa(zřejmě ochranáři) je nahoře až nebezpečná a protější krátkou ale pěknou a v silným mrazu jižní příjemnější Vigonu zářezem do horního lesa o kousek cca 4O m natáhnout. (U malý sjezdovky každej metr dobrej). :)

 23. valda napsal:

  ok, přiveďte kamarádky i kámoše. Těšíme se na účast

 24. Stan Michal napsal:

  2 valda: dík moc za info. Takže těsně před devátou sme s kámošem tam a zvýhodněný permice berem min 2.

 25. valda napsal:

  Na FB nejsem,ale mužeš mě kontaktovat na tel 725230247. Ještě jedno drobné info k závodu boardercrossu. Kdo bude mít zájem ze závodníků o zvýhodněné celodenní pernamentky na sobotu 4.2. dostavte se do 9 ráno do cíle závodu, což je hned nad nádrží pro zasněžování. Zde bude sepsána listina, která nám umožní dostat zvýhodněné celodenní pernamentky(cca 280kč). Pozdě příchozí nemají nárok na zvýhodněné jízdné, a starají se o sebe sami. Děkuji za pochopení, kdo vstane včas má dost času si trať pořádně omrknout a trošku se protáhnout, těšíme se na účast. Hovada z Čenkovic !!!!!!

 26. lenice napsal:

  …Chtěla jsem se zeptat, jestli jste i na fb ? děkuji

 27. valda napsal:

  pic lidi,
  vy co máte zájem přijet na boardercross, tak dovalte 4.2. ráno cca 9–10. Bude prezenčka, utvoříme skupiny závodníků od malých až po velký, od kozatých po pindíky i lyžaři mohou dovalit. Najdeme tam pro ně malou skulinku. Večer to pořádně oslavíme na Kobře, tak se nezapomeňte zeptat na nějakou tu ubykaci. Budeme se těšit na Vaši účast. Hovada z Čenkovic

 28. Eric napsal:

  Byl jsem lyžovat 21.1.12 v Červené Vodě, vlek neustále stál, i 5× cestou nahoru, utvořila se velká fronta, lyžaři byli naštvaní, k tomu nepříjemná obsluha, vrátil jsem předčasně pernamentku a jel pryč.

 29. Stanislav Michal napsal:

  Dobrý den, co je pravdy na tom boardercrossovém závodě, co tu na něj visí plagát, který nejde otevřít? Mohli byste napsat víc info? V kolik je začátek, startovný atd..

  • libor napsal:

   Pravda je jedna, 4.2. se koná 2. ročník memorialu ,, Honzy Sovy Hýbla " a tak zveme všechny a nejen kámoše, aby na něj přišli zavzpomínat a dát si pohodovej závod v boardecrossu. Sněhu je mrak a tak se využije část snowparku. Začátek cca od 9 hod., startovné 50 Kč, konec kolik kdo vydrží. Týden před začátkem budeme vše propagovat v modrém okénku na úvodní straně.

   Čágo

 30. Marek napsal:

  Dobry den,
  rad bych vyjadril sve velike zklamani z neschopnosti Cenkovic domluvit se se skiparkem Cervena Voda, myslim, ze je neskutecny hazard v soucasnosti promarnit moznosti spojeni nejmodernejsiho arealu Cervena Voda s ubytovacimi moznostmi a vleky Cenkovic. Taktez Cenkovicky pristup k detem a rodinam (skipas i pro deti do 6 let, velmi spatna dostupnost vleku,spatne stravovani) je proti soucasnym trendum. Myslim, ze stredisko, do ktereho se temer neinvestovalo 20 let si nemuze dovolit nevyuzit alespon castecne spojeni s arealem, kteremu i pres „novou“ tricetiletou sedacku nemuze konkurovat.

  • Dobrý den,

   je opravdu těžké někoho soudit, když do toho nevidíte. My víme bližší informace a podmínky, které si Červená Voda nadiktovala, jsou pro Čenkovice nemyslitelné. Kdyby nebyli „vyčuraní jak mraky“ a nechtěli si nahrabat pouze pro sebe, tak si myslím, že Čenkovice nemají sebemenší problém mít společné skipasy.

   Mimo jiné, Červená Voda není až takové TOP středisko jak je prezentováno, to ostatně potvrdila i řada návštěvníků u jejich profilu na České-sjezdovky.cz – http://www.ceske-sjezdovky.cz/…na-voda.html

   • Karel napsal:

    Vazeny pane,

    neodpovidate ale na tu zasadnejsi cast otazky – sluzby. Muzete mi prosim poradit, kde mam v u vas vykonat potrebu aniz bych musel chodit nekam do sklepa? Kde se mohu bez potizi v teple obcerstvit? Placene parkoviste popularite rozhodne neprida. Je mi lito, ale vse krome vasich kvalitnich sjezdovek vam nehraje do karet.
    Kdyz mluvite o „vyčuranosti jak mraky“, mohl byste prosim uvest a) racionalni argumenty vaseho odmitaveho postoje, b) kam se podely vsechny zisky z provozu centra za uplynulych 20 let.

    Pekny vecer!

  • Roman napsal:

   Já myslím, že konkurovat může. Já jsem tam lyžoval vloni a na straně Červené vody jsem toho moc nenajezdil, protože mě to v Čenkovicích rozhodně bavilo víc. Ten kopec není aspoň tak nudnej jak na druhé straně, žádnej zázrak to tam není a to nemluvím o té jejich sedačce, kde má člověk akorát domlácený kolena…

   • Jakub napsal:

    Naprosto souhlasim s prispevky vyse. Je obrovska skoda, ze strediska nejsou schopna se domluvit na spolecnem skipasu…myslim si, ze to mnoho lyzaru i odradi z navstevy. O vybavenosti Cenkovic ani nemluve…je skoda, ze se tam za posledni leta nic nezmenilo, nikde neinvestovalo­..vsude jinde se cim dal vice zacinaji i ceska strediska podobat tem alpskym. V Cenkovicich bohuzel neni slusne socialni zarizeni, hezka restaurace, navic bezplatne parkovani uz dnes opravdu pokladama za samozrejmost. Skoda. Pojedu asi radeji do Cervene Vody nez sem.

 31. Zdravíme všechny návštěvníky Čenkovic,

  chceme Vás požádat, zda byste mohli své postřehy a hodnocení napsat na partnerský portál Ski areálu Čenkovice České-sjezdovky.cz → http://www.ceske-sjezdovky.cz/…nkovice.html

  Děkujeme

 32. Vojtěch Kroupa napsal:

  Již hodně let jezdíme do Čenkovic na lyžařské kurzy.Při prvních úvahách/před již řadou let/ o výstavbě lyž.areálu „přes kopec“ /dnes Červená voda/jsme se těšili na širší lyžařské možnosti.A dnes? Společný skipas zrušen!Proč?Zřejmě dohady o to,kdo ukrojí vyšší podíl na zisku! Současný trend jsou společné skipasy a u vás?!Berte zřetel na nás uživatele-vždyť bez nás byste se mohli jít „klouzat“.Těším se na vaši odpověď.

  • libor napsal:

   Co k tomu dodat? Snad jen to, že máte naprostou pravdu. Čas nám ukáže, že tento krok nebyl ten nejšťastnější. Hezký den

 33. Mirek napsal:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat kdo by měl shapovat park v čenkovicích ? protože už dlouho park nebyl pořádně postavenej… a v parku je dost hezkých překážek a je mi dost líto že se nevyužijou !!

  • René napsal:

   Dobrý den,
   snowpark nebyl upravován pro nedostatek sněhu v posledních letech.Bohužel ve snowparku není tech. sních.Pokud to sněhové podmínky umožní,určitě bude snowpark v provozu a upraven.

 34. Aleš napsal:

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat jestli budete jezdit už od víkendu 10.12. 2011, děkuji mnohokrát za odpověď.

 35. Jarka napsal:

  Chtěla bych pochválit a také moc poděkovat Horské službě v Čenkovicích. Můj syn měl o jarních prázdninách ošklivý pád na sjezdovce ke kterému vyjeja i Horská služba. Naštěstí se potvrdilo,že nedošlo k vážnějšímu zranění. Byli jsme velmi mile překvapeni za profesionalitu a příjemné jednání Horské služby u zásahu. A já Vám chci alespoň touto cestou ještě jednou moc poděkovat. Díky Vám za vše Jarka

Napsat zprávu

Požadováno

+420 602 402 333
kontaktujte nás

Aktuální počasí v Čenkovicích
v nadmořské výšce 850 m

9.6 °C • Jasno

Jasno

Aktualizováno: 18.10.2018 v 01:48:25

Jak bylo?

Pozemky Čenkovice

WebkameraWebkamera

Důležité informace

HORSKÁ SLUŽBA

561 64 Čenkovice 81
tel: 1210
mobil: +420 606 783 142
mobil: +420 602 385 555

DOPRAVA ZAVAZADEL

Z parkoviště až k chatě.
V přívěsu za skútrem.
VOLEJTE: 602 402 333

KRYTÉ PARKOVÁNÍ

VOLEJTE: 602 402 334

JÍZDA ZA SKÚTREM

Aneb. nezapomenutelný zážítek. Více zde


SKI park Červená voda

 • sjezdové tratě 4400m
 • čtyřsedačková lanová dráha s vyhříváním
 • parametry alpské úrovně
Více