Rekreační domy a penziony

Urbanistické řešení

dům lanškrounského typu Staré mapové podklady obce Čenkovice dokládají existenci roztroušené zástavby mimo centrum obce. To bylo inspirací při vytváření návrhu nového urbanistického cel­ku.

Jednotlivé rekreační stavby jsou proto jakoby nahodile rozhozeny po celém pozemku bez snahy o vytvoření pevného řádu, který byl naprosto cizí spontálně vznikajícím venkovským sídlům v této oblasti. Jediným spojujícím prvkem pak zůstává páteřní komunikace, vinoucí se mezi domy s co největším ohledem na charakter terénu.

penzion Hmotově mohutnější objekty penzionů jsou navrženy ve dvou polohách. První je v nejnižší části pozemku, kde stavba pohledově zaniká v okolní existující zástavbě.

Druhá lokalita pro výstavbu penzionů je na horní hraně pozemku, v pohledu z vesnice za horizontem. Je to lokalita, ve které se objekt nejméně pohledově projeví, a přitom umožňuje nebývalý výhled.

Celé urbanistické řešení je vedeno snahou o co nejmenší narušení stávajícího rázu krajiny a navázání nově navrhované zástavby na historické sídlo při dodržení požadavků referátu životního prostředí. Tento návrh je v souladu s konceptem územního plánu obce Čenkovice.

Architektonické řešení

dům lanškrounského typu Podle přání zpracovatele konceptu územního plánu obce Čenkovice všechny navrhované objekty vycházejí ve svém architektonickém pojetí z domu lanškrounského typu, který je charakteristický pro tuto oblast.

Projevuje se to jak v hmotovém řešení (nízké přízemí a mohutná sedlová střecha s typickými štíty), tak v použitých fasádních materiálech – kombinace dřeva a omítky.

obrázek

+420 602 402 333
kontaktujte nás

Aktuální počasí v Čenkovicích
v nadmořské výšce 850 m

9.5 °C • Jasno

Jasno

Aktualizováno: 26.9.2018 v 13:38:25

Jak bylo?

Pozemky Čenkovice

WebkameraWebkamera

Důležité informace

HORSKÁ SLUŽBA

561 64 Čenkovice 81
tel: 1210
mobil: +420 606 783 142
mobil: +420 602 385 555

DOPRAVA ZAVAZADEL

Z parkoviště až k chatě.
V přívěsu za skútrem.
VOLEJTE: 602 402 333

KRYTÉ PARKOVÁNÍ

VOLEJTE: 602 402 334

JÍZDA ZA SKÚTREM

Aneb. nezapomenutelný zážítek. Více zde


SKI park Červená voda

  • sjezdové tratě 4400m
  • čtyřsedačková lanová dráha s vyhříváním
  • parametry alpské úrovně
Více