10 až 15 km

Králíky

obrazek vylety kraliky

Malebné horské městečko proslavila výroba betlémů a varhan. Nejen jejich expozici můžete shlédnout v moderním Městském muzeu. Zájemce o systém čs. opevnění, které je v okolí mimořádně dobře zachované, zase jistě upoutá muzeum vojenské. Pod jeho záštitou se během roku koná mnoho zajímavých akcí. Přímo z městečka se lipovou alejí dostanete k významnému baroknímu poutnímu areálu na Hoře Matky Boží.

Vodní nádrž Pastviny

obrazek vylety pastviny prehreda

7 km dlouhé jezero na Divoké Orlici slouží od 30. let k výrobě elektřiny i rekreaci. U kempů je k dispozici půjčovna loděk, surfů a horských kol. Pokud vás omrzí koupání nebo rybaření, můžete si ve stejnojmenné obci zapůjčit horské koloběžky. V Pastvinách se nacházejí Vejvodovy lípy, jejichž stáří se odhaduje na 700–800 let.

Letohrad

obrazek vylety letohrad zamek

Ve městě, ležícím na Tiché Orlici a obklopeném krásnou přírodou, naleznete několik významných barokních památek, např. zámek s parkem a kaplí sv. Jana Nepomuckého, morový sloup nebo kostel sv. Václava. V muzeu řemesel na Vás čeká největší expozice tohoto druhu v Čechách se 40 typicky vybavenými dílnami. Po prohlídce si můžete odpočinout v budově barokní sýpky, kde vzniklo kulturní centrum se stylovou restaurací a galerií.

Lanškroun

obrazek lanskroun namesti

Správní centrum regionu Lanškrounsko disponuje mnoha sportovišti. Z kulturních památek stojí za zmínku budova zámku, který je i sídlem muzea, renesanční radnice a lidová architektura. Přírodní park sedmi lanškrounských rybníků zve návštěvníky k procházkám, rybaření nebo vodním sportům na Dlouhém rybníce. V blízkosti Lanškrouna se na hlavním evropském rozvodí nachází poutní místo Mariánská hora.

Hrad Lanšperk

Ze zříceniny gotického hradu nedaleko Ústí nad Orlicí je krásný výhled do údolí Tiché Orlice i na kopec Žampach.Na místě stále probíhají rekonstrukční práce, aby bylo možno zpřístupnit návštěníkům co nejvíce z dochovaných částí hradu.

+420 602 402 333
kontaktujte nás

Aktuální počasí v Čenkovicích
v nadmořské výšce 850 m

9.6 °C • Jasno

Jasno

Aktualizováno: 18.10.2018 v 01:48:25

Jak bylo?

Pozemky Čenkovice

WebkameraWebkamera

Důležité informace

HORSKÁ SLUŽBA

561 64 Čenkovice 81
tel: 1210
mobil: +420 606 783 142
mobil: +420 602 385 555

DOPRAVA ZAVAZADEL

Z parkoviště až k chatě.
V přívěsu za skútrem.
VOLEJTE: 602 402 333

KRYTÉ PARKOVÁNÍ

VOLEJTE: 602 402 334

JÍZDA ZA SKÚTREM

Aneb. nezapomenutelný zážítek. Více zde


SKI park Červená voda

  • sjezdové tratě 4400m
  • čtyřsedačková lanová dráha s vyhříváním
  • parametry alpské úrovně
Více