V sobotu se vrátí léto

Úterní ráno je pod Bukovou horou zatažené, vane čerstvý západní vítr, teplota se pohybuje kolem + 10 °C. Příroda doplňuje vláhu a tak se sluníčka dočkáme až v sobotu. Mějte pohodový týden

10 až 15 km

Králíky

obrazek vylety kraliky

Malebné horské městečko proslavila výroba betlémů a varhan. Nejen jejich expozici můžete shlédnout v moderním Městském muzeu. Zájemce o systém čs. opevnění, které je v okolí mimořádně dobře zachované, zase jistě upoutá muzeum vojenské. Pod jeho záštitou se během roku koná mnoho zajímavých akcí. Přímo z městečka se lipovou alejí dostanete k významnému baroknímu poutnímu areálu na Hoře Matky Boží.

Vodní nádrž Pastviny

obrazek vylety pastviny prehreda

7 km dlouhé jezero na Divoké Orlici slouží od 30. let k výrobě elektřiny i rekreaci. U kempů je k dispozici půjčovna loděk, surfů a horských kol. Pokud vás omrzí koupání nebo rybaření, můžete si ve stejnojmenné obci zapůjčit horské koloběžky. V Pastvinách se nacházejí Vejvodovy lípy, jejichž stáří se odhaduje na 700–800 let.

Letohrad

obrazek vylety letohrad zamek

Ve městě, ležícím na Tiché Orlici a obklopeném krásnou přírodou, naleznete několik významných barokních památek, např. zámek s parkem a kaplí sv. Jana Nepomuckého, morový sloup nebo kostel sv. Václava. V muzeu řemesel na Vás čeká největší expozice tohoto druhu v Čechách se 40 typicky vybavenými dílnami. Po prohlídce si můžete odpočinout v budově barokní sýpky, kde vzniklo kulturní centrum se stylovou restaurací a galerií.

Lanškroun

obrazek lanskroun namesti

Správní centrum regionu Lanškrounsko disponuje mnoha sportovišti. Z kulturních památek stojí za zmínku budova zámku, který je i sídlem muzea, renesanční radnice a lidová architektura. Přírodní park sedmi lanškrounských rybníků zve návštěvníky k procházkám, rybaření nebo vodním sportům na Dlouhém rybníce. V blízkosti Lanškrouna se na hlavním evropském rozvodí nachází poutní místo Mariánská hora.

Hrad Lanšperk

Ze zříceniny gotického hradu nedaleko Ústí nad Orlicí je krásný výhled do údolí Tiché Orlice i na kopec Žampach.Na místě stále probíhají rekonstrukční práce, aby bylo možno zpřístupnit návštěníkům co nejvíce z dochovaných částí hradu.

+420 602 402 333
kontaktujte nás

Aktuální počasí v Čenkovicích
v nadmořské výšce 850 m

+9,5 °C • Zataženo

Zataženo

Aktualizováno: 25.7.2017 v 08:16:37

Jak bylo?