Nad 15 km

Česká Třebová

obrazek vylety ceska trebova namesti

Na českomoravském pomezí ležící město je tradičně spojováno se železnicí. Za pozornost však stojí i krásná okolní příroda s hustou spletí cyklostezek a běžkařských tratí a samo město s renesančními a středověkými památkami a románskou rotundou sv. Kateřiny. V bezprostředním okolí se nalézá Kozlovský kopec s 52m vysokou rozhlednou Maxe Švabinského.

Litomyšl

obrazek vylety litomysl zamek

Historicky významné město založené při Trstenické stezce. Z dlouhého vývoje se dochovala řada unikátních památek, např. Klášterní zahrady, Portmoneum, Dům U Rytířů. Areál zámku byl roku 1999 zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Litomyšl přitahovala významné osobnosti živým kulturním děním a ani dnes není jen muzeem, ale moderním městem, které spojuje historické památky a tradice (např. festival Smetanova Litomyšl se koná od roku 1949) s moderní achitekturou, podnikáním a sportovním vyžitím.

Ústí nad Orlicí

Okresní město, bohaté na architektonické památky (např. funkcionalistická budova divadla, secesní Hernychova vila), žije během celého roku mnoha kulturními i sportovními akcemi. Širokou nabídku sportovního vyžití (od tenisových kurtů, sauny, posilovny, kluziště a kužel-kářské dráhy po moderní Aquapark a sportovní letiště) mohou samozřejmě využít i návštěv-níci města. Historický střed tohoto tzv. východočeského Manchesteru byl v roce 1991 vyhlášen městskou památkovou zónou.

Andrlův Chlum

Na 556m vysokém kopci je po celý rok přístupná padesátimetrová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou. Tato stavba nahradila v roce 1996 předchozí rozhledny Klubu českých turistů a řadí se mezi nejnavštěvovanější rozhledny v České republice.

Choceň

Město na březích Tiché Orlice nabízí k prohlídce historické památky, např. klasicistně přestavěný zámek s anglickým parkem, mariánský sloup a novorenesanční radnici. V malebném okolí se nachází také několik přírodních památkových rezervací.

Hrad Litice

V rozsáhlém gotickém hradním areálu se nachází expozice dobových pohlednic a archeologických nálezů z 15. až 17. století a lovecká střelnice. Z hradní věže se otevírá pěkný rozhled do okolí. Příležitostně se zde konají výstavy, šermířská vystoupení a další kulturní akce.

+420 602 402 333
kontaktujte nás

Aktuální počasí v Čenkovicích
v nadmořské výšce 850 m

9.6 °C • Jasno

Jasno

Aktualizováno: 18.10.2018 v 01:47:21

Jak bylo?

Pozemky Čenkovice

WebkameraWebkamera

Důležité informace

HORSKÁ SLUŽBA

561 64 Čenkovice 81
tel: 1210
mobil: +420 606 783 142
mobil: +420 602 385 555

DOPRAVA ZAVAZADEL

Z parkoviště až k chatě.
V přívěsu za skútrem.
VOLEJTE: 602 402 333

KRYTÉ PARKOVÁNÍ

VOLEJTE: 602 402 334

JÍZDA ZA SKÚTREM

Aneb. nezapomenutelný zážítek. Více zde


SKI park Červená voda

  • sjezdové tratě 4400m
  • čtyřsedačková lanová dráha s vyhříváním
  • parametry alpské úrovně
Více