Čenkovice – SKI areál pod Bukovou horou v Orlických horách

O Skiareálu Čenkovice


Čenkovice jsou malebné horské středisko v romantickém údolí pod Bukovou horou, na rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku. Najdete zde ubytování v hotelu, penzionech, v horských chatách, chalupách a také ubytování v roubenkách a srubech. Celé Orlické hory, zejména však Čenkovice, jsou v létě výchozím bodem pro rozmanité výlety.

V zimě nabízí skiareál Čenkovice 65 km běžeckých tratí, 5 sjezdovek (včetně 2 s nočním lyžováním) a snowpark. Skiareál Čenkovice je jeden z největších lyžařský areálů v Pardubickém kraji a řadí se mezi 5 skiareálů v České Republice s nejčistším ovzduším. Z ubytovacích zařízení, která nabízíme, se lehce dostanete i do SKI parku Červená Voda, který je propojen dvěma cestami se SKI Čenkovice.

 

VÍCE O SKIAREÁLU FOTOGALERIE

Aktuální info


 • AKTUALIZOVANÉ OTEVÍRACÍ DOBY 17.01.2022 - Vlek U pramene mimo provoz

  KIDS PARK – každý den 9:00 – 16:00 PŮJČOVNA, LYŽAŘSKÁ ŠKOLA – V provozu každý den 8:30 – 16:30 lekce rezervuj na tel. +420 605 571 587 nebo na www.skola-cenkovice.cz VLEK U PRAMENE – (17.01.2022 -vzhledem k silnému větru mimo provoz) – každý den 9:00 – 16:00 OBČERSTVENÍ – CHATA POD SJEZDOVKOU – 11:00 – 22:00 SKI BUKOVKA Sjezdovka TŘEBOVSKÁ (na straně Čenkovic) MLÝNICKÁ (na straně Červené Vody) Každý den 8:00 – 16:00 Sjezdovka TJ ČENKOVICE PO – NE 8:30 – 16:00 + Večerní lyžování ÚT – SO 17:30 – 21:00


Proč do Čenkovic


 • Ubytování hned u sjezdovek

  1. Ubytování hned u sjezdovek

  Přímo v Čenkovicích najdete hned několik penzionů, horských chat i chalup, které nabízejí pohodlné ubytování buď přímo na sjezdovce, nebo v její bezprostřední blízkosti.

 • Čistý vzduch a klidný kraj

  2. Čistý vzduch a klidný kraj

  Celý areál se řadí mezi první pětku s nejčistším vzduchem v České republice. Pomezí Jeseníků, Orlických hor a Králického Sněžníku zase slibuje tichou a krásnou přírodu.

 • Celoroční široké možnosti vyžití

  3. Celoroční široké možnosti vyžití

  V zimě na vás čeká 65 km běžeckých tratí, 7 sjezdovek, z nichž 2 mají noční lyžovačku, snowpark i školička pro děti. V létě se zas těšte na spoustu výletů pěšky i na kole.

 • Léčivá voda na bolavé klouby

  4. Léčivá voda na bolavé klouby

  Přímo v Čenkovicích můžete navštívit Filipův pramen - jezírko s léčivou vodou, obohacenou radonem. Jelikož ani v zimě nezamrzá, mohou vodu z něj ochutnat i lyžaři.

Mapa skiareálu


Jak to u nás vypadá?

 • Lyžařské středisko Čenkovice se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadmořské výšce 650–958 m n.m.
 • Lyžařský areál nabízí 7 vleků a jednu sedačku, s celkovou kapacitou 5000 osob za hodinu, 7 sjezdovek, z toho 2 pro noční lyžování.
 • V okolí Čenkovic na vás čeká 65 km strojově upravených běžeckých tratí.

Filipův pramen

Filipův pramen pramení na úpatí Bukové hory v nadmořské výšce 820 metrů, přímo u Hanesovy vyhlídky. Má ale ještě další tři přítoky. Voda, která stéká do jezírka, proudí pod povrchem svahů v potrubí o délce několika kilometrů. S budováním Filipova pramene se začalo už v roce 2003, na úpravách jezírka však společnost, která provozuje místní ski areál, pracuje dodnes.