Výlety do okolí do 5 km od Čenkovic


Filipův pramen

SKI Čenkovice Filipův pramen

Buková Hora

Buková hora (958 m.n.m.) je dominantou celého lyžařského areálu. Na svazích Bukové hory je pět sjezdovek (další sjezdové tratě vedou z vrchu Jeřáb (899 m.n.m.)). Své jméno si Buková hora získala rozsáhlým porostem bučin, které jsou patrné zejména na jihovýchodním svahu. Přes vrchol Bukové hory vede zelená běžecká trať. Za dobrého počasí můžete spatřit masiv Orlických hor, Králický Sněžník, Polabí, Českomoravskou vrchovinu a hřebeny Krkonoš. Buková hora, Filipův pramen, Vyhlídka Martina, Hanesova vyhlídka se stali vyhledávaným místem pro lidi, kteří hledají klid a snaží se ovládnout své myšlenky.

 

Čenkovice

Romantická horská obec při úpatí Bukové hory byla založena již na konci 12. století a do 30leté války byla převážně česká. SKI Buková hora leží na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v nadmořské výšce 700 – 958 m.n.m. nabízí od prosince do března ideální podmínky pro zimní sporty. Je také dobrým výchozím místem pro pěší i běžkařské výlety po krásné okolní přírodě a zajímavých místech Orlických hor.

Obec Čenkovice

Orlicko.cz

Orličky

Horská vesnička na úpatí Suchého vrchu leží nedaleko Jablonného nad Orlicí. Protéká tudy potok Orlička, podél něhož můžete dojít do malebného údolí Hradiska, uzavřeného z obou stran skalami. Od června do září je zde konečná zastávka cyklobusu z Kostelce nad Orlicí.

Obec Orličky

Červenovodské sedlo

Sedlem (810 m.n.m) mezi Prostředním vrchem a vrchem Planiska prochází zelená a modrá turistická značka. Po nich se můžete dostat z Čenkovic přes Bukovou horu na Suchý vrch a k tvrzi Bouda. Vede tudy také hlavní silnice č.11 Hradec Králové – Ostrava.

Informace na Turistika.cz